top of page
Auto Forum czarne.png

Škoda pokazuje sylwetki nowych modeli Superb i Kodiaq


Škoda uchyla rąbka tajemnicy prezentując zarysy następców swojego flagowego modelu Superb (wersje hatchback i kombi) oraz topowego SUV-a Kodiaq. W ramach wydarzenia „Let’s Explore” opublikowane zostały pierwsze oficjalne zdjęcia sylwetek pojazdów nowej generacji. Już jesienią odbędą się ich światowe premiery. Oba samochody dostępne będą z nowoczesnymi silnikami (Diesla lub benzynowymi), a także oferowane będą jako hybryda miękka lub plug-in.


Nowe funkcje, ulepszone technologie oraz przeprojektowane wnętrza


Jesieni 2023 roku towarzyszyć będą dwie ważne dla Škody światowe premiery – producent zaprezentuje czwartą generację swojego flagowego modelu Superb, a także drugą generację SUV-a Kodiaq. Oprócz nowego wyglądu zewnętrznego, każdy model wyposażony będzie w nowe funkcje, ulepszoną technologię i całkowicie przeprojektowane wnętrze. Škoda Superb czwartej generacji będzie dostępna zarówno w wersji hatchback, jak i niezwykle przestronnego kombi. Nowa generacja flagowego modelu będzie produkowana w zakładach Grupy Volkswagen w Bratysławie na Słowacji, natomiast nowa generacja Škody Kodiaq – w Kvasinach w Czechach, czyli miejscu, gdzie powstawał jej poprzednik.

– Škoda Superb i Škoda Kodiaq to dwa ważne filary gamy modelowej Škody. Prezentacja tych modeli już tej jesieni to dla nas wyjątkowe wydarzenie. Škoda Superb jest flagowym modelem naszego portfolio ICE – w swojej czwartej generacji nadal będzie wyznaczać standardy w zakresie komfortu oraz przestrzeni. Škoda Kodiaq drugiej generacji przeniesie bezpieczeństwo, technologię i wszechstronność na wyższy poziom. Nadal oferujemy najlepsze z możliwych połączeń tych dwóch sfer i wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, dlatego oba te modele będą oferowane zarówno jako hybryda plug-in, jak i hybryda miękka – mówi Klaus Zellmer, Prezes Škoda Auto.


Dwie historie sukcesu


Škoda Superb oraz Škoda Kodiaq to topowe modele samochodów marki, które odniosły ogromny sukces. Nazwa Superb była używana w latach 30. XX wieku dla najwyższej klasy luksusowych samochodów marki. W latach 2001-2008 zostało sprzedanych prawie 137 000 samochodów Škoda Superb pierwszej generacji. Był to pierwszy model marki prezentujący zaawansowane technologie w postaci m.in. reflektorów biksenonowych, automatycznej skrzyni biegów Tiptronic i funkcji Coming Home. Już od samego początku Škoda Superb zdobywała wiele prestiżowych nagród, w tym „Best Import Car” od niemieckiego magazynu samochodowego Auto Bild. Druga generacja modelu pojawiła się w 2008 roku i jako pierwsza zaoferowała klientom wybór napędu na wszystkie koła. Jeszcze większy popyt wywołała wprowadzona w 2009 roku Škoda Superb w wersji kombi. W sumie Škoda Superb drugiej generacji odnotowała 618 000 dostaw do klientów. Trzecia generacja, wprowadzona w lutym 2015 roku, oferowała zwiększoną przestrzeń dla pasażerów i ich bagażu w obu stylach nadwozia. Była również bardziej ekonomiczna, miała niższą emisję spalin i wprowadziła innowacyjne systemy wspomagania dla zwiększenia bezpieczeństwa. Flagowy model został ponownie zaktualizowany w 2009 roku, a Škoda Superb stała się pierwszym samochodem marki w wersji hybrydy plug-in. Do tej pory do klientów trafiło ponad 777 000 sztuk modelu trzeciej generacji.

Wprowadzona na rynek w 2016 roku Škoda Kodiaq sprzedała się już w ponad 740 000 egzemplarzach. Wraz z premierą modelu marka wprowadziła ekscytujący i krystaliczny język projektowania Škody do segmentu SUV. Sportowy Kodiaq RS pojawił się w 2018 roku, natomiast cała gama modelowa została zaktualizowana w 2021 roku. Ponad 40 międzynarodowych nagród jest widocznym dowodem wyjątkowości i niezwykłej popularności dużych SUV-ów Škody.


Źródło: skoda press

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια

Βαθμολογήθηκε με 0 από 5 αστέρια.
Δεν υπάρχουν ακόμη βαθμολογίες

Προσθέστε μια βαθμολογία
bottom of page