top of page
Auto Forum czarne.png

Nowa definicja mobilności: IONIQ 6 to idealne biuro w podróży


  • IONIQ 6 na nowo definiuje granice mobilności, stanowiąc wygodne biuro w trakcie podróży

  • Skoncentrowana na człowieku konstrukcja i praktyczne funkcje sprawiają, że zelektryfikowany Streamliner może być mobilnym miejscem pracy dla współczesnych profesjonalistów

  • Jego przypominające kokon wnętrze zapewnia przemyślaną przestrzeń osobistą, w której można się zrelaksować i nabrać sił

IONIQ 6, najnowszy model w pełni elektrycznej marki IONIQ, zapewnia o wiele więcej niż tylko możliwość przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Dzięki zaawansowanym technologiom, spersonalizowanej przestrzeni, przydatnym funkcjom oraz dużemu zasięgowi ten zelektryfikowany Streamliner na nowo definiuje granice mobilności elektrycznej. Nic dziwnego, że zdobył on aż trzy tytuły Światowego Samochodu Roku, w tym: World Car of the Year, World Electric Vehicle oraz World Car Design of the Year.


Od początku projektowania, wnętrze IONIQ 6 było tworzone tak, aby stać się „przestrzenią do życia”. Odrywając się od stereotypu kokpitu samochodu jako środka transportu, służy zarówno jako wygodne, przypominające kokon schronienie, jak i osobista przestrzeń, w której klienci mogą odpocząć, spędzić wartościowy czas, a także popracować. Wszyscy wiemy, że świetne pomysły mogą wpaść do głowy w każdej chwili i w najróżniejszych miejscach, w tym podczas codziennych dojazdów do pracy lub po prostu w trakcie czerpania przyjemności z jazdy. Kiedy więc w podróży pojawia się natchnienie, IONIQ 6 może stać się idealnym podróżnym biurem dla każdego profesjonalisty.

Miejsce pracy klasy premium Jednym z najważniejszych elementów każdego biura lub stanowiska pracy, w którym klienci spędzają znaczną ilość czasu, jest oczywiście komfort. IONIQ 6 wykorzystuje stworzoną przez Hyundai Motor globalną platformę modułową Electric Global Modular Platform (E-GMP), przeznaczoną dla samochodów elektrycznych (BEV), aby zapewnić rozstaw osi 2950 mm, który zapewnia z kolei sporą przestrzeń na nogi w pierwszym rzędzie – największą spośród samochodów Hyundaia. Wygodę zwiększają też regulowane w ośmiu kierunkach przednie fotele.

Konstrukcja E-GMP pozwoliła również osiągnąć całkowicie płaską podłogę, która wraz z usunięciem elementów sterujących z przednich drzwi, tworzy szerszy i bardziej przestronny przedni rząd, zapewniając dodatkową przestrzeń i większe schowki. Przezroczyste akcenty na desce rozdzielczej, kieszonce na mapę w drzwiach i dolnej osłonie konsoli środkowej dodatkowo podkreślają poczucie przestronności i wyjątkowości.

Skoncentrowana na użytkowniku architektura wnętrza IONIQ 6 sprawia, że jest to bardzo praktyczne i wygodne miejsce do pracy, w którym pomysły mogą przerodzić się w rzeczywistość, w każdym miejscu i czasie. Podwieszona konsola środkowa została zaprojektowana tak, aby pomieścić laptopa i jest wyposażona w dwa porty USB-C oraz jeden port USB-A, do zasilania różnych urządzeń.


Aby bez zwłoki uchwycić wszystkie pomysły i chwile inspiracji, kiedy jesteśmy w podróży, 12,3-calowy w pełni dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego – który znajduje się obok 12,3-calowego cyfrowego zestawu wskaźników – pozwala korzystać ze specjalnej aplikacji Voice Memo.


Wszystko, czego potrzebują profesjonaliści w dziedzinie zasilania

Duży rozstaw osi i płaska podłoga modelu IONIQ 6 sprawiają, że na tylnych siedzeniach jest równie wygodnie jak z przodu. Ponadto jego przednie siedzenia zostały wyprodukowane specjalnie dla modeli w pełni elektrycznych i są o około 30 procent cieńsze niż w modelach konwencjonalnych, zapewniając pasażerom jeszcze więcej miejsca do rozprostowania się w trakcie pracy.IONIQ 6, podobnie jak wcześniej IONIQ 5, zapewnia innowacyjną funkcję Vehicle-to-Load (V2L), która umożliwia pasażerom ładowanie i zasilanie dowolnego urządzenia elektrycznego, od laptopów i telefonów, po aparaty i tablety lub nawet ekspres do kawy, a więc wszystko czego potrzeba w życiu zawodowym.Aby umożliwić pasażerom pracę w trakcie jazdy, pod drugim rzędem siedzeń umieszczono gniazdo funkcji V2L (110 V/220 V), które może dostarczyć do 3,6 kW, a z tyłu tunelu środkowego umieszczono dwa porty USB-C.


Przestrzeń do relaksu i ładowania

Praktyczne funkcje wnętrza IONIQ 6 ułatwiają również świadomą mobilność, pozwalając na zrelaksowanie ciała i umysłu po intensywnym dniu pracy. Opcjonalne fotele Relaxation Comfort w pierwszym rzędzie sprzyjają wyciszeniu – wystarczy zmienić ich nachylenie w ośmiu kierunkach, a za naciśnięciem przycisku można je nawet rozłożyć, aby skorzystać z krótkiej, pobudzającej drzemki. Żeby pomóc kierowcom i pasażerom poczuć się jeszcze bardziej zrelaksowanym, w tym elektrycznym Streamlinerze znalazła się funkcja dwukolorowego oświetlenie Ambient, które umożliwia wybór spośród 64 kolorów i sześciu wstępnie wybranych motywów opracowanych przez ekspertów.

Stanowi ono doskonały akompaniament na każdym etapie dnia pracy, niezależnie od tego, czy z ustawień wybierzemy „Concentration”, które łączy skupione odcienie niebieskiego i zielonego, „Meditation”, czyli mieszankę kojącego królewskiego błękitu z niebieskim lub „Creative Moment”, oferujące kombinację turkusu i zieleni.


Źródło: Hyundai Polska


8 wyświetleń0 komentarzy

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page