top of page
Auto Forum czarne.png

Program DasWeltAuto cieszy się dużym zainteresowaniem polskich kierowców


  • W 2022 roku rynek samochodów używanych był istotnie mniejszy ze względu na czynniki makroekonomiczne, takie jak wysoka inflacja i rosnące stopy procentowe, a także z powodu ograniczonej dostępności samochodów

  • Liczba samochodów, które zmieniły właścicieli za pośrednictwem Das WeltAuto wyniosła 19 929 samochodów, była o 15,6 procent niższa niż w 2021 roku, cały rynek aut używanych w Polsce zanotował spadek o 20,2 procent

  • Co trzeci samochód w ofercie Das WeltAuto pochodzi od klientów, którzy zostawili auto w rozliczeniu za kolejne nowe lub używane

  • Średni wiek samochodu sprzedanego w programie to nieco ponad 4 lata

  • Największym powodzeniem wśród klientów Das WeltAuto cieszyły się w 2022 roku Skoda Octavia, Skoda Fabia i Volkswagen Golf

Poznań, 01 lutego – W 2022 roku w programie Das WeltAuto nowych właścicieli znalazło 19 929 aut z drugiej ręki. To mniej o 15,6 procent niż w 2021 roku, jednak cały rynek aut używanych w Polsce zanotował większy spadek – o 20,2 procent. Aż 90 procent sprzedanych w programie Das WeltAuto w 2022 roku aut stanowiły pojazdy w wieku do 7 lat, średni wiek samochodu to nieco ponad 4 lata (4,3). Program Das WeltAuto to wyłącznie wyselekcjonowane auta, o sprawdzonym pochodzeniu, ze zweryfikowanym przebiegiem.


Jeśli spojrzymy na ceny aut, które w 2022 roku zmieniły właściciela za pośrednictwem programu Das WeltAuto okaże się, że – podobnie jak w ubiegłym roku – nie ma przedziału, który miałby zdecydowaną przewagę nad innymi. Samochody pomiędzy 40 i 60 tys. zł oraz między 60 i 80 tys. zł mają niemal identyczny udział, odpowiednio 20,2 i 19,7 procent. Nieco mniej, bo 16,6 procent klientów, wybrało auta, które mieściły się w przedziale 80-100 tys. zł. Co ciekawe, spory udział w sprzedaży Das WeltAuto miały samochody w cenie powyżej 120 tys. zł. Zdecydowało się na nie 17,3 procent klientów. Średnia cena sprzedanego przez Das WeltAuto w 2022 r. pojazdu wyniosła 83,6 tys. zł. To o ok. 12 procent więcej niż w ubiegłym roku.


W podziale na poszczególne rodzaje napędu prym wiodą samochody z silnikami benzynowymi – stanowiły one 64 procent ogólnej sprzedaży Das WeltAuto w 2022 roku. To wzrost o 8,1 punktu procentowego w porównaniu do 2021 r. Mniejszą dynamikę wzrostu miały odmiany hybrydowe i samochody elektryczne. Te wzrosty odbyły się oczywiście kosztem aut wysokoprężnych, których udział spadł aż o 8,8 punktu procentowego i wyniósł w 2022 roku 34,3 procent.


Na stronie www.dasweltauto.pl jest stale dostępnych ok. 1500 samochodów, z czego ponad połowa posiada certyfikat Das WeltAuto, a ich stan został zweryfikowany w rygorystycznym teście, obejmujących aż 117 punktów kontrolnych. Takie auta są objęte przynajmniej roczną gwarancją. Warto podkreślić, że co trzeci oferowany w ramach programu pojazd pochodzi od klientów Das WeltAuto, którzy pozostawili go w rozliczeniu za nowy lub używany samochód.


„Gdy konsumenci dokładnie oglądają każdą złotówkę my odpowiadamy ofertą sprawdzonych i godnych zaufania samochodów. Gdy coraz trudniej jest zdobyć auto do sprzedaży my stawiamy na lojalność i pozyskiwanie samochodów od naszych klientów, którzy kupują auta w programie i do niego wracają wymienić je na nowsze lub przesiąść się na nową Skodę, Volkswagena lub Seata” – komentuje Daniel Ciachowski, odpowiedzialny za Das WeltAuto w Volkswagen Group Polska. „Dealerzy Das WeltAuto wykonali fantastyczną pracę i cieszę się, że pomimo trudnych warunków handlowych wyniki programu kolejny rok z rzędu były bardzo dobre” – dodaje Ciachowski.


Top 10 modeli Das WeltAuto w 2022 roku w Polsce (w szt.):

1. Skoda Octavia – 2045

2. Skoda Fabia – 1506

3. Volkswagen Golf – 1334

4. Volkswagen Passat – 1302

5. Skoda Superb – 1000

6. Volkswagen Tiguan – 816

7. Skoda Rapid – 748

8. Seat Leon – 640

9. Volkswagen Polo – 461

10. Skoda Scala – 404


Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży osobowych samochodów używanych, działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, SEAT, SKODA oraz Volkswagen Samochody Dostawcze. Główną ideą programu jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, rok produkcji, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane.


Das WeltAuto to również idealne rozwiązanie dla osób, które planują sprzedaż swojego samochodu. Darmowa wycena, korzystne oferty odkupu oraz możliwość zostawienia auta w rozliczeniu to doskonałe opcje dla tych, którzy przekonali się, jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu.


Więcej informacji oraz oferta na www.dasweltauto.pl.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page