top of page
Auto Forum czarne.png

Hyundai 2023 IONIQ 6 rozpoczyna nową erę elektryfikacji

Zaktualizowano: 15 mar 2023


 • Docelowy zasięg jazdy 340 mil (szacunkowo)

 • Ultraszybkie ładowanie 800 V (od 10 do 80 procent w 18 minut)

 • Aerodynamiczny profil z pojedynczym zakrzywieniem tworzy najniższy współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,22

 • Nowy emblemat Hyundai "H" i ponad 700 pikseli parametrycznych

 • Funkcje komfortu i konfigurowalne oświetlenie oferują spersonalizowaną przestrzeń wewnętrzną

 • Ekologiczne materiały odzwierciedlają zaangażowanie w czyste wartości mobilności


LOS ANGELES, 17 listopada 2022 r. – Zupełnie nowy Hyundai 2023 IONIQ 6, inspirowany koncepcją Hyundai Prophecy EV, debiutuje w Ameryce Północnej w AutoMobility Los Angeles. Czterodrzwiowy zelektryfikowany streamliner o docelowym szacowanym zasięgu 340 mil [i] jest wyposażony w odpowiednią technologię i najlepsze w swojej klasie ultraszybkie ładowanie, które może naładować akumulator od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut. [ii] IONIQ 6 jest drugim modelem Hyundaia napędzanym ekskluzywną platformą Electric-Global Modular Platform (E-GMP) firmy Hyundai, która pozwala na podwójne silniki, więcej przestrzeni wewnętrznej i zoptymalizowane osiągi. IONIQ 6 jest częścią planu Hyundai Motor Company, aby wprowadzić 17 modeli BEV i sprzedać ponad 1,8 miliona jednostek BEV na całym świecie do 2030 roku. IONIQ 6 trafi do sprzedaży wiosną 2023 roku. Ceny zostaną ogłoszone bliżej daty sprzedaży.

"IONIQ 6 jest dobrze przygotowany, aby konkurować w segmencie pojazdów elektrycznych dla milionów kupujących, którzy są zainteresowani przejściem na transport o zerowej emisji" - powiedział José Muñoz, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor North America. "IONIQ 6 pasuje do wizerunku, wydajności i sportowego charakteru, których pragnie wielu właścicieli. IONIQ 6 i jego przestrzeń wewnętrzna, opcje akumulatorów, prędkość ładowania i napęd na wszystkie koła przekroczą oczekiwania klientów.

Charakterystyka projektu IONIQ W Hyundai każdy pojazd IONIQ ma inną charakterystykę konstrukcyjną. Opiera się to na przekonaniu Hyundaia, że pojazd powinien być ucieleśnieniem stylu życia.

"Chcemy, aby nasze samochody zawsze łączyły się z klientami na poziomie emocjonalnym" - powiedział SangYup Lee, wiceprezes wykonawczy i szef Hyundai Design Center. "W zależności od stylu życia właściciela, sposób korzystania z pojazdu będzie inny, co spowoduje inny wygląd - podobnie jak figury szachowe na szachownicy, z których każda ma inny wygląd i funkcjonalność, ale należy do tej samej rodziny. Hyundai projektuje z myślą o zróżnicowanym stylu życia, a nie z podejściem uniwersalnym".

Zastosowanie tego podejścia jest powodem, dla którego projekt IONIQ 6 różni się od IONIQ 5, ale nadal istnieją wspólne wątki łączące modele: Living Space, Parametric Pixels i Sustainability. Living Space jest zbudowany na długim rozstawie osi E-GMP, nie tylko zapewniając niezrównaną przestrzeń pasażerską i ładunkową, ale także optymalizując dynamikę jazdy. Parametryczny piksel jest kluczowym wyróżnikiem IONIQ, podobnie jak osłona chłodnicy dla wielu marek w erze silników spalinowych. Zrównoważony rozwój jest widoczny w materiałach (wewnętrznych i zewnętrznych), ustanawiając wyjątkową pozycję jako bezkonkurencyjna marka zrównoważona.


Elegancka konstrukcja Streamliner z idealną harmonią między funkcjonalnością a estetyką IONIQ 6 to zelektryfikowany streamliner, który realizuje ideę "Efektywności Emocjonalnej" poprzez jednoczesne zaspokajanie potrzeb estetycznych i funkcjonalnych klienta. Aerodynamicznie wyrzeźbiona sylwetka z prostymi, ale zmysłowymi krzywiznami oferuje nową typologię dla ery mobilności EV:

 • Wydłużony 116-calowy rozstaw osi

 • Ultra niski współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,22 [iii] wspomagany niskim nosem, aktywnymi klapami powietrza, reduktorami rozstawu kół, eliptycznym spojlerem inspirowanym skrzydłami z wingletem, lekką strukturą ogona, pułapkami separacyjnymi po obu stronach tylnego zderzaka, pełną osłoną podwozia, deflektorami i zmniejszonymi szczelinami między nadkolami

 • Ponad 700 pikseli parametrycznych znalezionych w reflektorach, tylnych lampach zespolonych, przednich czujnikach dolnych, ozdobach wentylacyjnych i konsoli środkowej wzmacniają tożsamość marki IONIQ

 • Parametryczna lampa stopu Pixel Parameter Pixel zapewnia przyciągające wzrok światło po uruchomieniu hamulców

 • Nowo zaprojektowany znaczek Hyundai "H" z przodu i z tyłu

 • 18- lub 20-calowe czarne koła obrabiane maszynowo

Uważna przestrzeń osobista na kółkach Wnętrze IONIQ 6 służy zarówno jako wygodna kryjówka, jak i przestrzeń osobista, pełna praktycznych funkcji i zrównoważonych materiałów, aby ułatwić uważną, przyjazną dla środowiska mobilność i styl życia.

E-GMP Hyundai Motor Group umożliwił projektantom rozciągnięcie wnętrza, przodu i tyłu, aby stworzyć zoptymalizowaną przestrzeń na nogi i przestronność, która pozwala pasażerom zachować komfort. Platforma pozwala również na całkowicie płaską podłogę, dając wrażenie ekspansywnego. Zorientowaną na użytkownika architekturę wnętrza ilustruje ergonomicznie zaprojektowana jednostka sterująca, która jest centralnie umieszczona, aby zmniejszyć rozproszenie uwagi i pomóc w bezpiecznej, intuicyjnej jeździe. Modułowa deska rozdzielcza z ekranem dotykowym integruje 12,3-calowy w pełni dotykowy wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego i 12,3-calowy cyfrowy zestaw pod jednym kawałkiem szkła. Konsola środkowa typu mostkowego zapewnia wygodne i obszerne przechowywanie w samochodzie.

Dwukolorowe oświetlenie otoczenia zapewnia ogólne oświetlenie wnętrza IONIQ 6. Użytkownicy mogą wybierać spośród 64 kolorów i sześciu podwójnych motywów kolorystycznych opracowanych przez ekspertów kolorystycznych, aby pomóc kierowcom i pasażerom poczuć się zrelaksowanymi. Interaktywne światła pikselowe z czterema kropkami na kierownicy zapalają się, gdy rozpoznawanie głosu jest włączone i wskazują stan ładowania. Światła te wykorzystują również różne kolory i ruchy do innych funkcji pojazdu, takich jak inteligentny głośnik.

Usunięcie przycisków z przednich drzwi zapewnia więcej miejsca do przechowywania. Półprzezroczyste akcenty na ozdobie crash pad, kieszeni na mapę drzwi i dolnej pokrywie konsoli dodatkowo podkreślają poczucie przestronności.

Materiały przyjazne dla środowiska

Zrównoważone materiały IONIQ 6 zawiera zrównoważone materiały w całym wnętrzu


2 wyświetlenia0 komentarzy

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page